Blog

Masz bazę klientów? Zajmiemy się jej monetyzacją i podzielimy zyskiem!

W ciągu ostatnich lat przeprowadziliśmy setki kampanii sprzedażowych Call Center oraz wysyłek e-mail marketingowych, zdobyliśmy mnóstwo doświadczeń i zbudowaliśmy bardzo wiele solidnych relacji z reklamodawcami.

I właśnie w wyniku połączenia tych doświadczeń i relacji oferujemy usługę monetyzacji bazy danych dla naszych klientów, niezależnie od tego czy jesteś dużą firmą, małym sklepem czy osobą fizyczną która samodzielnie zebrała kontakty!

Na czym polega monetyzacja baz danych?

To bardzo proste – powierzasz nam swoją bazę danych klientów, dane kontaktowe klientów na podstawie umowy a my zajmujemy się całą resztą:

 1. Walidujemy i analizujemy rekordy, czyścimy bazę danych, wykorzystujemy własne, autorskie narzędzia do analizy danych, big data
 2. Przeprowadzamy testy marketingowe, analizujemy dane, podejmujemy dalsze decyzje i planujemy wykorzystanie bazy danych
 3. Rozpoczynamy wysyłki komercyjne czyli realizujemy kampanię e-mail marketingowe i/lub kampanie Call Center na twojej bazie danych, współpracujemy tutaj blisko z renomowanymi reklamodawcami
 4. Raz w miesiącu przedstawiamy raport działań z kwotą, którą stanowi Twoje wynagrodzenie za udostępnienie bazy danych – wystawiasz fakturę lub rozliczamy się umową cywilnoprawną

Staraliśmy się aby ten proces był sprawny i bardzo prosty i właśnie taki jest! Wierzymy, że to właśnie dlatego wielu partnerów, właścicieli baz danych wybrało ContactHouse jako firmę do monetyzacji bazy danych!

Ile mogę na tym zarobić?

Zarobki na konkretnej bazie są uzależnione od wielu czynników, wszystkie działania na swojej bazie znajdziesz w przejrzystym raporcie. Można wymienić kilka ogólnych wskaźników, które przekładają się na zarobki:

 • Target, pochodzenie bazy danych, grupa klientów
 • Ilość prawidłowych, unikalnych rekordów w bazie danych
 • Współczynnik otwieralności tzw. średni open-rate w przypadku kampanii e-mail marketingowych
 • Historia, wcześniejsza eksploracja bazy danych*

*Jeśli powierzasz nam bazę do której były wcześniej realizowane tysiące wysyłek e-mail marketingowych to jest to dla nas praktycznie baza bezwartościowa, wyeksplatowana.

Wartościowe dla współpracy przy monetyzacji bazy danych są przede wszystkim aktualne bazy danych, świeże kontakty, świeże rekordy klientów tzn. pozyskane maksymalnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Bazując na naszym doświadczeniu, możemy przyjąć że średnie miesięczne zarobki dla dużej bazy danych o wysokiej jakości wynoszą wnoszą blisko 12 000 PLN netto miesięcznie.

Zdarza się, że podejmujemy się monetyzacji starych banych które nie były wcześniej mocno eksploatowane, takie bazy też mogą stanowić pasywne żródło przychody. Historycznie walidowaliśmy i obsługiwaliśmy bazę danych klientów z konkursu internetowego ponad 300 000 rekordów, baza ta pochodziła z roku 2008 a współpraca trwa do dzisiaj!

Dlaczego warto powierzyć nam bazę danych?

Sądzimy, że jest przynajmniej kilka dobrych powodów dla których właśnie nam warto powierzyć swój zbiór klientów. Najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim bezpieczeństwo danych, jako podmiot odpowiedzialny za monetyzację Twojej bazy danych NIGDY nie udostępniamy jej dla podmiotów trzecich.

 1. Ponieważ mamy doświadczenie w monetyzacji baz z użyciem e-mail marketingu lub Call Center
 2. Doskonałe żródło pasywnego przychodu – nic nie robisz, udostępniasz bazę a my zajmujemy się jej moentyzacją
 3. Pełne wykorzystywanie potencjału bazy bez spamu ani nachalnej reklamy, maksymalnie 1 komunikat reklamowy na tydzień
 4. Pełne bezpieczeństwo i poufność, nie udostępniamy bazy partnerom trzecim
 5. Miesięczne raporty z wykorzystania bazy danych i podjętych działań
 6. Realizujemy jedynie starannie dobrane kampanie reklamowe od renomowanych reklamodawców i marek uwielbianych przez klientów
 7. Regularne wypłaty Twojej miesięcznej prowizji za udostępnienie bazy danych
 8. Maksymalizacja przychodu z bazy danych, szczególnie przy aktualnych bazach tematycznych
 9. Akceptujemy i z sukcesem monetyzujemy również trudne branże tj. suplementy diety czy finanse
 10. Czyścimy i porządkujemy bazy danych co dodatkowo zwiększa zarobki naszych partnerów
 11. Prosta i przejrzysta umowa o współpracy, szybka decyzja o współpracy

Kliencie, jeśli nadal nie jesteś przekonany do powierzenia nam swojej bazy danych to zapraszamy do kontaktu – wierzymy, że każdy przypadek jest inny i z chęcią udzielimy bezpłatnej konsultacji!

UWAGA! Monetyzacja nie dla wszystkich

Cieszymy się, że klienci doceniają naszą skuteczność w monetyzacji baz danych z drugiej strony, musieliśmy przyjąć pewne wewnętrzne kryteria na podstawie których podejmujemy decyzje o współpracy są to m.in:

 • Absolutny minimum rekordów w bazie wynosi 5 000 rekordów, dotyczy to baz wąsko profilowanych-targetowanych
 • Akceptujemy jedynie bazy osób fizycznych (B2C) tzn.. klientów końcowych, najchętniej tzw. paid-users czyli klientów, którzy dokonali płatnej akcji w twoim sklepie, usłudze, serwisie, bazie
 • Nie przyjmujemy żadnych baz biznesowych, danych firm, danych zarządów firm oraz żadnych baz ani maili dostępnych w publicznych katalogach i bazach rządowych

Zapewniamy jednak, że niezależnie od tego czy jesteś dużą firmą, freelancerem, marketingowcem. Jeśli masz bazę danych, nawet jeśli jest już “stara” to nie wahaj się z nami skontaktować – na pewno coś zaproponujemy!

Monetyzacja baz danych – Zapraszamy do współpracy!

Tagi: data sharing monetyzacja monetyzacja baz danych udostępnienie bazy danych zarabianie na bazie danych

Zostaw komentarz

Grupa ContactHouse.pl Sp. z o.o. świadczy wielokanałowe usługi komunikacyjne wysokiej jakości, wieloletnie doświadczenie w Call Center pozwala nam świadczyć usługę outsourcing Call Center dla najbardzej wymagających klientów. 
 
Charakteryzuje nas praktyczne doświadczenie, wysoki poziom profesjonalizmu i holistyczne podejście do kontaktu z klientem poprzez Call Center, SMS, E-mail oraz Chat. Wiemy jak zwiększyć sprzedaż i zadowolenie klientów.

Grupa ContactHouse.pl © 2020 All rights reserved

Dane firmy

Grupa ContactHouse.pl Sp. z o.o.
Twarda 18
00-105 Warszawa
KRS: 0000352540
NIP/VAT-EU: PL9512306505

hello@contacthouse.pl